4 טיפים חשובים לפני הגשת הצהרת הון

משרד רואי חשבון הזול והטוב בישראל!

באנר שירותי הנהלת חשבונות

הצהרת הון היא הצהרה שבה מצהיר כל מי שיש לו עסק על הנכסים שלו. המטרה היא למנוע מצב שבו בעלי עסקים שונים מעלימים מס או עוברים על החוק. כל כמה שנים יצטרך בעל עסק למלא הצהרת הון כדי לראות את השינויים בנכסים השונים ביחס להכנסה. אם יהיו שינויים מהותיים בין ההכנסה לבין הנכסים הקיימים, יידרש אותו בעל עסק להגיע לחקירה ברשויות המס. הגשת הצהרת הון זוהי עוד דרך של רשויות המס במדינת ישראל לנסות למנוע עבירה על החוק. מה אתם צריכים לדעת לפני שאתם מגישים הצהרת הון?

 

השוואה בין ההצהרה הנוכחית לקודמת

אם כבר יצא לכם להגיש בעבר הצהרת הון, עליכם לבצע השוואה בינה לבין ההצהרה החדשה. המטרה היא שתהיה התאמה מלאה בין ההצרה הקודמת לבין ההצהרה החדשה ביחס להכנסות. אם יהיו פערים גדולים במיוחד שאין להם הסבר זה עלול להביא למצב שבו תזומנו לחקירה ברשויות המס. לכן השוואה מקיפה בין ההצהרה הנוכחית לקודמת עשויה למנוע מצב של עוגמת נפש ושל הסתבכות עם החוק. קחו לעצמכם את הזמן לעשות את ההשוואה הזאת.

 

תשמרו תיעודים על הכנסות חריגות

נכנס לכם סכום גדול של כסף לחשבון הבנק? עליכם לקחת בחשבון כי בהצהרת ההון ניתן יהיה לראות זאת. הרי יהיה פער גדול בין ההצהרה הנוכחית לבין ההצהרה הקודמת שאותה הגשתם. לפיכך בכל פעם שנכנס לכם לחשבון הבנק סכום גדול של כסף יהיה עליכם לשמור תיעודים אודותיו. כך שאם תדרשו לתת דין וחשבון על אותה הכנסה חריגה תהיה לכם תשובה שלא משתמעת לשתי פנים. אם תכינו את התשובות מראש, תוכלו להכניס אותן כבר במסגרת הגשת הצהרת הון.

 

רצוי מאוד שלא לעשות זאת באופן עצמאי

אומנם כל אחד יכול לבצע הגשת הצהרת הון באופן עצמאי, אך זה בכלל לא מומלץ. כמו שהבנתם כל טעות קטנה במילוי ההצהרה עלולה לגרור לכך שתצטרכו להגיע לחקירה. אין דבר יותר מפחיד מאשר חקירה במשרדי רשויות המס במדינת ישראל. כדי למנוע מצב שבו תסתבכו עם רשויות המס, תעבדו יחד עם רואה חשבון. רואה חשבון ידע בדיוק מה צריך לעשות בשביל שלא תגיעו למצב שבו יהיו פערים כל כך רציניים.

 

תהיו שקופים אל תנסו להסתיר דבר

כל עוד אתם פועלים על פי החוק לא אמורה להיות שום בעיה. הגשת הצהרת הון לא אמורה להטריד אתכם כל עוד ביצעתם את הפעולות השונות כמו שהן צריכות להיות. תהיו שקופים לאורך כל הדרך, זה ימנע מכם מצבים שונים של עוגמת נפש לא נעימה. תסבירו בדיוק מה שקרה ותספקו תשובות חד משמעיות לכל מה ששואלים אתכם. אתם תראו כי בסוף השד לא יהיה נורא כמו שאתם מדמיינים אותו מלכתחילה.

רו"ח אחי קרן

רו"ח אחי קרן

רו"ח אחי קרן עם ניסון עשיר ומגוון של למעלה מ-40 שנה כשכיר וכעצמאי. מייסד החברה ומנהל אותה עם בנו, רו"ח יניב קרן עם נסיון של למעלה מ-7 שנים בתחום המיסוי באחד המשרדים הוותיקים בארץ.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן