יועץ עסקי

משרד רואי חשבון הזול והטוב בישראל!

באנר שירותי הנהלת חשבונות

יועץ עסקי עולם העסקים מאז ומתמיד היה מקום קשוח, מורכב ותחרותי, כאשר במציאות הטכנולוגית, הכלכלית והעסקית של ימינו, קביעה זו מקבלת משנה תוקף. כך ששירותים איכותיים של ייעוץ עסקי בהחלט יכולים לספק לעסק או למנהל את היתרון התחרותי שהם זקוקים לו, נקודת מבט שונה או הכוונה לכיוון הנכון.

בהקשר לשירותי הנהלת חשבונות, יועץ עסקי עשוי להיראות כמו איש מקצוע מתחום אחר לגמרי, אך למעשה שני הנושאים קשורים זה לזה בהיבטים רבים ולכן משרדי הנה"ח שונים מציעים גם שירותי ייעוץ עסקי.

בישראל, תחום הייעוץ העסקי די מוגדר ומוכר בצורה טובה, כאשר מרבית היועצים העסקיים המוסמכים מאוגדים תחת לשכת היועצים העסקיים בישראל, גוף המייצג את היועצים העסקיים, מספק להם שירותים מקצועיים, מספק להם מקורות מידע מקצועיים וכיוצא באלו.

נכון לשנת 2014, אין בישראל חוק המסדיר רשמית וחוקית את מעמדם ופעילותם של היועצים העסקיים, אך לשכת היועצים העסקיים מגדירה תנאי סף לשמש בתפקיד יועץ עסקי.

יועצים עסקיים וארגונים עסקיים

יועץ עסקי מספק שירותי "עסק לעסק" (B2B), זאת מכיוון שלקוחותיו הם יזמים, מנהלים, עסקים וארגונים עסקיים שונים, לא לקוחות הקצה של אותם גורמים עסקיים. היום הרבה יותר מקובל מבעבר להיעזר בשירותי ייעוץ עסקי ואין בכל שום בושה או הרמת גבה, כל השווקים העסקיים תחרותיים מאוד ומורכבים ולכן עוד נקודת מבט או ניתוח חיצוני ומקצועי של הסביבה העסקית יכולים בהחלט לסייע לשיפור התוצאות.

את השירותים של יועץ עסקי ניתן לקבל מיועצים עסקיים עצמאיים הפועלים בלעדית בתחום זה, חלקם מאמנים מוסמכים, אחרים יועצים ארגוניים ובעלי הכשרות מקצועיות / כלכליות / ניהוליות אחרות. כמו כן, יש כמה וכמה חברות ומשרדי ניהול חשבונות המספקים גם שירותי ייעוץ עסקי כחלק ממטריית השירות שלהם, בתשלום נוסף כמובן.

בדומה להיבטים נוספים של ליווי עסקים בישראל, ניתן לקבל שירותי ייעוץ עסקי מהמרכזים לטיפוח יזמות (מט"י) שהמדינה מפעילה בפריסה כלל ארצית.

קשר ישיר וחשוב לניהול החשבונות העסקיים

ייעוץ עסקי וניהול חשבונות הם שני תחומים שונים, אך בעלי קרבה רבה וקשר ישיר להתנהלות עסקית. הייעוץ העסקי חייב להסתמך במידה רבה על נתונים פרקטיים, כאשר הדו"חות הכספיים, ספרי החשבונות וההתנהלות החשבונאית בכללותה מספקים שפע אדיר של נתונים רלבנטיים כאלו. היועץ העסקי בוחן את הדוחות והנתונים הפיננסיים וגם על בסיסם מסיק מסקנות ומייעץ ללקוח.

תפקיד היועץ העסקי ותחומי אחריות

יועץ עסקי נקרא "אל הדגל" כדי לספק לעסק או למנהל נקודת מבט חיצונית, מקצועית ובלתי תלויה, היועץ צריך במידה רבה להתוות לעסק את הדרך להצלחה ולשיפור התוצאות המצריכות שיפור. הייעוץ העסקי יכול להתחיל עוד לפני הקמת העסק, הוא יכול להיות מרכיב שוטף בהתנהלות העסקית הקיימת וכמובן שהוא יכול להיכנס לתמונה כאשר העסק נקלע לקשיים מסוימים.

תחומי האחריות והתפקידים המרכזיים של יועצים עסקיים הם:

  • סיוע בבניית תכנית עסקית
  • ייעוץ לגבי ניתוח כדאיות וההיתכנות הכלכלית של העסק ופעילותו
  • ייעוץ לגבי צורת ההתאגדות האידיאלית לעסק – עוסק פטור, עוסק מורשה, חברה בע"מ, מלכ"ר וכולי
  • סיוע וייעוץ אסטרטגי בניהול העסק – כספים, כוח אדם, שיווק, פרסום, ייצור ואינספור היבטים נוספים
  • ייעוץ פיננסי לגבי מימון, חשבונאות, מיסוי וכיוצא באלו
  • ניתוח פעילות העסק, איתור נקודות חולשה וייעוץ דרך ליציאה מהקושי והגעה להצלחה עסקית
  • ייעוץ לגבי הבראת עסקים – כולל עסקים בתהליכי הקפאת הליכים

בין אם אתם מקבלים את השירות דרך ספק שירותי הנהלת החשבונות שלכם או באופן חיצוני מגורם מקצועי אחר, ייעוץ עסקי בהחלט יכול לספק יתרונות רבים וערך מוסף לעסק שלכם.

רו"ח אחי קרן

רו"ח אחי קרן

רו"ח אחי קרן עם ניסון עשיר ומגוון של למעלה מ-40 שנה כשכיר וכעצמאי. מייסד החברה ומנהל אותה עם בנו, רו"ח יניב קרן עם נסיון של למעלה מ-7 שנים בתחום המיסוי באחד המשרדים הוותיקים בארץ.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן