יועץ מס

משרד רואי חשבון הזול והטוב בישראל!

באנר שירותי הנהלת חשבונות

יועץ מסאחד ההיבטים החשובים ביותר של הנהלת חשבונות, המהווה מבחינות רבות נגזרת של תחום החשבונאות כולו, הוא מיסוי.

אחת הסיבות המרכזיות לדרישה החוקית לניהול ספרים תקין והתנהלות פיננסית – חשבונאית נכונה היא שכך למדינה קל יותר לגבות מס אמת על פעילות עסקית ועל הכנסותיו של אדם. לכן, שירותי ייעוץ מס הם במקרים רבים חלק בלתי נפרד משירותי הנה"ח, כאשר יועץ מס יכול לספק ערך מוסף משמעותי לעסקים ועצמאים.

מבחינת נותני שירותים מתחום הנהלת החשבונות, יש משרדי הנה"ח חיצוניים המציעים גם שירותי ייעוץ מס, הניתנים ע"י יועץ מס מוסמך שיכול להיות רואה החשבון של המשרד, מנהל חשבונות עם הכשרה בייעוץ מס או אדם שהוכשר בלעדית בייעוץ מס.

כמו כן, ישנם משרדים של יועצי מס המספקים בין היתר גם שירותי הנהלת חשבונות ללקוחותיהם, כאשר נוהג זה מקובל ותקין לחלוטין כמובן. ניתן גם לקבל ייעוץ מס באופן חיצוני ונפרד לחלוטין משירותי ניהול הספרים והחשבונות, אך בכל מקרה יש קשר בין שני הנושאים המקיפים הללו.

הגדרת התפקיד של יועץ מס

יועץ המס מספק, באופן המשתמע משם תפקידו, שירותי ייעוץ לגבי נושאים והיבטים שונים הקשורים למיסוי, לרוב בישראל אך חלק מאנשי מקצוע אלו מתמחים גם במיסוי בינלאומי.

עולם ייעוץ המס הינו מקיף במיוחד וכולל אינספור נקודות, חוקים, תקנות, נהלים ואפשרויות. יועץ מס מייעץ לחברות, לעסקים, לעצמאים ולשכירים לגבי התנהלות נכונה ומומלצת בהקשר למיסים, מראש ובדיעבד.

פקודת מס הכנסה מסדירה את פעילותם של יועצי המס בישראל, כאשר על מנת לשמש בתפקיד של יועץ מס עקרונית יש להיות רשומים בפנקס יועצי המס ולעבור מבחני הסמכה מתאימים. חוק הסדרת העיסוק בייצוג ע"י יועצי מס מגדיר כי רק יועצי מס מורשים, הרשומים בפנקס יועצי המס ועומדים בדרישות החוק רשאים לייצג נישומים מול רשויות המיסים ורשויות המדינה הרלבנטיות.

יועץ מס אינו חייב להיות רואה חשבון או מנהל חשבונות, ניתן לקבל הכשרה מקצועית בתחום זה גם באופן פרטני וללא ידע קודם בתחומי חשבונאות, כלכלה או מיסוי, אך במקרים רבים יועצי המס מגיעים לתחום עיסוק זה מעולם החשבונאות. רבים מיועצי המס בישראל מאוגדים תחת לשכת יועצי המס בישראל.

תחומי אחריות של יועץ מס

  • מילוי דו"חות: יועץ מס מסייע רבות ללקוחותיו במילוי דו"חות רלבנטיים בהקשר למיסוי, בעיקר דו"חות שנתיים למס הכנסה אך גם דו"חות למע"מ, דו"חות רלבנטיים לביטוח לאומי, דו"חות כספיים של חברה וכיוצא באלו. היועץ יכול למלא את הדוח ולהגישו בתור המייצג של הלקוח או רק לסייע ללקוח במילוי הדו"ח.
  • ייצוג נישומים מול רשות המיסים: יועצי מס מייצגים פעמים רבות נישומים מול רשות המיסים, גם מול רשויות אחרות כגון ביטוח לאומי בחלק מהמקרים. הנישום המיוצג יכול להיות עצמאי בעל עסק, חברה בע"מ, עמותה וגם שכירים.
  • תכנוני מס: שירות מסוים שלא כל יועץ מס מציע הוא תכנון מס מראש, עבור חברות ועצמאים. זהו תכנון פיננסי חוקי ומורכב המיועד להפחית את חבות המס השנתית ו/או ליהנות ממרבית הטבות המס הרלבנטיות.
  • החזרי מס: זהו שירות המיועד פעמים רבות לשכירים אך הוא יכול בהחלט להיות רלבנטי גם לעצמאים. יועץ מס בוחן לפי הדוחות והנתונים האם הנישום זכאי להחזרי מס כלשהם, כאשר היועץ יכול להגיש את הבקשה בשם הנישום, לרוב תמורת שיעור מסוים מההחזר וללא עלות באם לא מגיע לנישום החזר מס.

בנוסף לשירותים מקצועיים הנוגעים ישירות למיסוי, משרדי ייעוץ מס מציעים לעיתים גם שירותי ייעוץ וליווי עסקי, סיוע בהשגת מימון, התנהלות מול ביטוח לאומי, ייעוץ לגבי דיני עבודה וכדומה.

ראו גם:
ההבדלים בין הנהלת חשבונות לראיית חשבון

רו"ח אחי קרן

רו"ח אחי קרן

רו"ח אחי קרן עם ניסון עשיר ומגוון של למעלה מ-40 שנה כשכיר וכעצמאי. מייסד החברה ומנהל אותה עם בנו, רו"ח יניב קרן עם נסיון של למעלה מ-7 שנים בתחום המיסוי באחד המשרדים הוותיקים בארץ.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן