הקמת עסק

משרד רואי חשבון הזול והטוב בישראל!

באנר שירותי הנהלת חשבונות

הקמת עסקכל עסק, מצליח וגדול ככל שיהיה, מתחיל בהליך בירוקראטי הכרחי של פתיחת עסק חדש. הקמת עסק היא השלב הראשון שיש לבצע אחרי המחשבה על כיוון עסקי כזה או אחר ואחרי גיבוש ההחלטה ללכת על זה ולהקים פעילות עסקית משל עצמך.

הקמת העסק היא תהליך שאי אפשר לדלג עליו וחשוב מאוד לבצע אותו נכון. מבחינת שירותים של הנהלת חשבונות, השירות החשבונאי עצמו מתחיל רק לאחר הקמת העסק ותחילת הפעילות העסקית, אך משום שמדובר על הליך כה חשוב ומבלבל, גורמי הנה"ח רבים מציעים סיוע מסוים בהקמת העסק.

משרדי הנהלת חשבונות, משרדי רואי חשבון ואפילו ספקי תוכנות ניהול החשבונות הממוחשבות והעצמאיות בקיאים מאוד בכל פרטי הקמת עסקים חדשים וההיבטים הלוגיסטיים הכרוכים בכך, מסיבה זו ועל מנת להציע מטריית שירות מקיפה ככל שניתן, חלק מגורמים אלו מציעים שירות מקצועי הקשור להקמת עסק.

חלק יציעו ריכוז של כל הפרטים לגבי התהליך והאפשרויות השונות העומדות בפני יזמים, חלק יציעו התנהלות מול חלק מהרשויות השונות לצורך הקמת העסק וחלק ממש יבצעו את כל התהליך יחד עם היזם.

חובת הקמת עסק

כל פעילות עסקית מסודרת וקבועה חייבת להתנהל תחת הגדרת עסק מוגדרת וספציפית. כך שברגע שעיסוק עסקי מסוים הופך למהותי ושוטף, לא משהו שעושים מדי פעם ולא מקור למעט הכנסה צדדית – פעילות אשר ניתן לנהל דרך שירותים המאפשרים הפקת חשבוניות/קבלות לשכירים למשל – יש לפתוח עסק של ממש.

הקמת עסק היא הדרך המוגדרת והחוקית להתנהל מול רשויות המדינה השונות, כאשר ההליך בפועל משתנה בין עסק לעסק בהתאם לפרמטרים שונים כגון מהות הפעילות העסקית, מיקום העסק, מחזורים כספיים צפויים, העסקת עובדים וכן הלאה.

ייעוץ מקצועי לגבי סוג העסק המתאים ביותר

כאשר מדובר על הקמת עסק, יש סוגי עסקים שונים שניתן להקים. לפרמטרים שנסקרו לעיל לגבי מהות העסק יש השפעה על סוג העסק המתאים. אך מדובר על תחום מבלבל ועמוס נתונים, לכן במסגרת השירות של גורמי הנהלת חשבונות השלב הראשון הוא לרוב בחירת סוג העסק המתאים יבותר לאותו יזם ופעילות עסקית.

הסוגים השונים כוללים:

  • עוסק פטור: לעסקים זעירים, אין עיסוק כלל עם מע"מ, העסק לא גובה מע"מ ולא יכול להתקזז על תשלומי מע"מ. בשנת 2014 הגדרה זו רלבנטית לעסקים עם מחזור פעילות של עד 100,000 ש"ח.
  • עוסק מורשה: הסוג הבא אחרי עוסק פטור, מתאים לעצמאים ועסקים קטנים, יש גביית מע"מ מלקוחות וניתן להתקזז על תשלומי מע"מ, זאת לצד דרישות נוספות בהקשר של הנהלת חשבונות והתנהלות עסקית. עוסק מורשה הוא בעלי העסק, אין הפרדה משפטית בין התחייבויות העסק להתחייבויות בעליו.
  • חברה בע"מ: צורת התאגדות מורכבת יותר, מיועדת לעסקים גדולים יותר. המיסוי הוא לפי מס חברות ולא מס הכנסה ובעיקר יש הפרדה משפטית מלאה בין בעלי החברה לחברה עצמה המוגדרת ישות משפטית נפרדת.

יש צורות התאגדות נוספות, אך אלו המרכזיות מבחינת סוגי עסקים והקמת עסק חדש. ככל שעולים בסוג העסק, כך עולות הדרישות החוקיות לניהול חשבונות ושאר דרישות רגולטוריות. מנהלי חשבונות בכירים ורואי חשבון בוחנים את מהות העסק ומייעצים לגבי סוג העסק המתאים והמשתלם ביותר כלכלית.

תהליכים במסגרת שירות הקמת עסק

שירותים נוספים בהקשר של הקמת עסק

עסקים חדשים צריכים לבחון היבטים של רישוי עסקים, ביטוח וכיוצא באלו לגבי ההתנהלות העסקית התקינה והיעילה. אך מבחינת שירותי הנהלת חשבונות והקמת עסק, שירותים נוספים כוללים בדיקה האם העסק הרלבנטי חייב בהוראות ניהול ספרים מיוחדות, תכנון מס מתאים ועוד מכלול היבטים הקשורים לניהול פיננסי יעיל ומתאים בהתאם לסוג ומהות העסק החדש.

רו"ח אחי קרן

רו"ח אחי קרן

רו"ח אחי קרן עם ניסון עשיר ומגוון של למעלה מ-40 שנה כשכיר וכעצמאי. מייסד החברה ומנהל אותה עם בנו, רו"ח יניב קרן עם נסיון של למעלה מ-7 שנים בתחום המיסוי באחד המשרדים הוותיקים בארץ.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן